Madalal temperatuuril küpsetatud liha

UUS TREND - tervislik madalal temperatuuril küpsetamine

Hea vana lihavalmistamise tava on tänu arenenud tehnoloogiale uuesti kasutusel!
Vanasti nägid kokad kõvasti vaeva, et sütel küpsetades meeldivalt pehme liha saavutada.
Aastasadade tagune küpsetusviis on uuesti kasutusele võetud tänapäeva eksklusiivsetes ahjudes. Kunagist puudega köetava leivaahju jääksoojust asendavad nüüdisajal elektroonilised temperatuurisensorid ja kraadise täpsusega kuumust doseerivad elektriküttekehad.
Ahjus madalal temperatuuril ja pikka aega kestev küpsetamine on nüüd palju mugavamalt teostatav tänu kaasaegsetele ahjudele. Liha pikka aega alla 100 kraadi juures küpsetamise tulemus on maitsev ning tervislik. Toit on mahlane, rohkete mineraalide ning vitamiinidega.

Mahlase liha valmistamine
Liha kiud on pehmed ja kiudude “nahk” (kollageen) kõva. Kollageen muutub kõrgel temperatuuril kõvaks ning sitkeks ja liha kuivaks, kuid madalal temperatuuril küpsetamisel säilib liha pehmus. Liha küpsetatakse kergelt ning ettevaatlikult, et vältida vee aurustumist - alla 100ºC on ideaalne tulemus kindel. Liha on pehme ja ühtlaselt küpsetatud: ei mingit üleküpsetamist ka äärest või erineva suurusega tükkide puhul. Madalal temperatuuril küpsetamisel ei kao nii palju mahla, kui traditsioonilise meetodi puhul.

Ka sitkest lihast saab maitsva roa
Tooraine võib olla kehv, kuid kui seda õigesti valmistada, on tulemus nagu restorani peakokal. Madalal temperatuuril küpsetamine on ainus võimalus, kuna kollageen lahustub aeglaselt - nii ei muutu liha vintskeks.