Uudised

Uudised

 • Eesti Grililiidu pressiinfo, 28.03.2012

  31.03.2012

  Eesti Grililiidu pressiinfo, 28.03.2012


  Kevad on käes, algab registreerumine selle aasta regionaalsetele grillivõistlustele

  Alates tänasest on võimalik end kirja panna osalemiseks rahvalikus võistlussarjas Eesti Meistrivõistlused Grillimises – Grillfest. Samuti saavad huvilised liituda Eesti Grilliliiduga, osaleda koolitusel ja hakata grillikohtunikuks.

  Eesti Grilliliit korraldab koostöös heade partnerite ja aktiivsete omavalitsustega rahvalikke grillimisvõistlusi eesmärgiga propageerida isetegevuslikku toiduvalmistamist ja vabas õhus ning heas seltskonnas maitsva ja tervisliku toidu nautimist.

  Võistlusel võistkonnana osalema on oodatud igaüks. Nii võib meeskonna moodustada regiooni ettevõtte töötajatest või koostööpartneritest, organisatsioonide, sh poliitiliste organisatsioonide liikmetest, aga samuti võivad toidusõpradest võistkonna teha regiooni õppeasutused või kasvõi perekonnad, sõbrad ja sugulased. Tegemist on rahvaliku lõbusa võistlusega, mitte profikokkade mõõduvõtmisega. Osalemine ja sissepääs on kõigile tasuta, esinevad artistid ja häid roogasid pakub 2011. aasta Eesti meisterküpsetajate Grillisemude rajatav välirestoran. Võistlusel võistkonnaga osalemiseks tuleb saata e-mail aadressile grilliliit@grillfest.ee. Regionaalse võistluse võitja osaleb 9.06.2013 Pärnus, Vallikääru aasal toidukultuuri festivaliga Hea Toidu Festival – Grillfest koostöös peetaval suurel lõppvõistlusel.

  “Aastate jooksul Eesti erinevais paigus võistlusi korraldades oleme näinud, et hobikokkade oskused on teinekord hämmastavamad kui proffidel. Oleme kogunud võistkondadelt teadmisi, neid võistluste käigus rahvaga jaganud ja vastupidi. Teadmiste vahendamine ja rahvaliku toidukultuuri arendamine ongi Grilliliidu missioon, mida erinevate võistluste korraldamise kaudu on rõõm teoks teha,” selgitas Grilliliidu tegevuse eesmärke liidu asutaja ja grillikoolitaja Enn Tobreluts.

  “Sel aastal korraldab Eesti Grilliliit 15 toiduvalmistamise suurvõistlust. Arvult on seda küll mõnevõrra vähem kui eelmisel aastal, aga võistlused saavad olema osalejate ja loodetavasti ka publikuarvult suuremad, panustame rohkem korraldatavate toidusündmuste kvaliteeti”, kirjeldas eelseisvat võistlushooaega Grilliliidu juhatuse liige ja võistluste korraldaja Auris Rätsep.

  Regionaalse võistlussarja “Eesti Meistrivõistlused Grillimises – Grillfest 2012” toimumiskohad:
  Põhja-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 6. mai, Jõelähtme vald, Loo Kevadlaadal
  Kesk-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 12. mai, Rapla, (M)Elumessil
  Lõuna-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 19. mai, Valga, Keskraamatukogu platsil
  Ida-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 27. mai, Jõhvi, Kontserdimaja platsil
  Lääne-Eesti Meistrivõistlused Grillimises: 2. juuni, Haapsalu, Lossiplatsil
  Eesti Saarte Meistrivõistlused Grillimises: 7. juuli, Hiiumaa, Hellamaa rannas
  Aasta lõppvõistlus toimub 8. ja 9. juunil Pärnus, Vallikääru aasal, koostöös toidukultuuri festivaliga.

  Võistluste kohtunikeks on Eesti Grilliliidu liikmed, kes on läbinud kohtunike koolituse ja igal kevadel toimuva täiendkoolituse. Grilliliidu liikmeks ja grillivõistluste kohtunikuks võib saada iga soovija. Selleks on vajalik astuda liidu liikmeks ja osaleda pühapäeval, 15. aprillil Järvamaal, Türi vallas, Veskisilla Puhkekeskuses algusega kell 13 toimuval Eesti Grilliliidu IV kohtunike koolitusel.

  Võistluste, liikmeksastumise ja koolituse lisainfo: www.grilliliit.ee.

  2008. aastal asutatud rahvaorganisatsiooni Eesti Grilliliit kuulub rohkem kui 300 grillisõpra ja ettevõtet. Eesti Grilliliidu motoks on: “Eesti Grilliliit hoiatab: Grillimine on seltskondlik nauding, mis tekitab tugevat sõltuvust!”

  Võistlussarja Eesti Meistrivõistlused Grillimises – Grillfest 2012 korraldab Eesti Grilliliit koostöös regioonide omavalitsuste ja koostööpartneritega: Reola Gaas, Meira, Rakvere Lihakombinaat, Tallegg, Kaupmees, Selver, Campingaz, A.Le Coq, Premia, Fest, Greencoal, Pakendikeskus, Seesam, Respo, Nikon, Star FM, EVG Print ja Fullnet.

  Lisainfo:
  Eesti Grilliliit
  5043000
  grilliliit@grillfest.ee
  www.grilliliit.ee
   

 • Tagasi